leczenie jaskry warszawa Secrets

Za główne przyczyny powstawania jaskry uważa się podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe i zaburzenia ukrwienia nerwu wzrokowego, jednak każda ze wspomnianych wyżej jednostek chorobowych posiada swój zespół przyczyn i objawów, a co za tym idzie - także rokowań.

Nieco inaczej jest w przypadku jaskry zamykającego się kąta, kiedy dojdzie do jego całkowitego zamknięcia, czyli ostrego ataku jaskry. Charakteryzuje go nagły, silny ból gałki ocznej i głowy, często przypominający migreny. Ponadto występują:

Po zabiegu pacjent powinien mieć zapewniony transportation prywatny (nie komunikacją miejską) z dorosłą osobą towarzyszącą.

Trabekulektomia ze wszczepieniem implantu drenującego Specific: ulepszona wersja trabekulektomii. Podczas tej operacji chirurg przy pomocy bardzo cienkiej igły umieszcza w oku wykonany ze stali chirurgicznej implant o mikroskopijnych rozmiarach.

Wysoka jakość usług to zasługa wiedzy i umiejętności naszej kadry – specjalistów okulistyki z ponad twenty-letnim stażem w diagnostyce i leczeniu jaskry oraz AMD. Przez przeszło dwie dekady współtworzyłyśmy renomę placówek takich jak warszawski Instytut Jaskry i Chorób Oka czy Klinika Okulistyki CMKP, by dziś nieść pomoc pacjentom we własnym ośrodku – Centrum Okulistycznym Jaskra.

Jeżeli mimo stosowania leków nie udaje się obniżyć ciśnienia wewnątrzgałkowego, wykonuje się zabieg laserowy lub operację.

Inne Lekarze współpracujący z Okulistyką Akademicką zajmują się leczeniem także innych chorób okulistycznych, które nie leczenie jaskry warszawa zostały opisane w powyższych sekcjach.

Mimo iż dotyka ona najczęściej osoby po 40. roku życia, może wystąpić także u dzieci. Jakie są objawy jaskry i co robić, aby nie doprowadziła ona do utraty wzroku? Wyjaśniamy, w jaki sposób najlepiej pozbyć się tej choroby.

Jaskra PEX, czyli w przebiegu zespołu pseudoeksfoliacji, zależna jest od zmian w soczewce, która łuszczy się powodując podwyższenie ciśnienia w oku. Jaskra wtórna w podwichnięciu soczewki powodowana jest jej złym położeniem w oku.

To zaś sprawiło, że przyjęła się ona praktycznie na całym świecie, a jej znaczenie w leczeniu jaskry jest obecnie bardzo duże.

Wyjątkiem jest jaskra pierwotna zamkniętego kąta, w której istnieje szansa na skuteczne wyleczenie dzięki korekcji nieprawidłowej budowy oka.

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

Jaskra przez wiele lat może przebiegać bezobjawowo, zwłaszcza jeśli jest to tzw. jaskra otwartego kąta. Charakterystyczne dla niej symptomy to niewielkie ubytki w obwodowym polu widzenia, które mogą być w ogóle niezauważ1 przez pacjenta przez długi czas.

Podczas wizyt lekarz mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe i wykonuje dodatkowe badania, oceniające skuteczność procedury.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *